2017 Road Race Results

JUNIOR FAMILY COMPETITION

Place

Name

Points

Name

Race Position

1

Nimako

17

Evie Nimako

Scarlett Nimako

2

15

2

Airey

30

Dominic Airey

Amelie Airey

9

21

3

Baker

33

Thomas Baker

George Baker

2

31

4

Denny

37

Sebastian Denny

Imogen Denny

Sophie Denny

13

24

32

5

English

41

Harry English

Sophia English

1

40

6

Saunders

42

Elliott Saunders

Mia Saunders

14

28

7

Sellick

64

Seb Sellick

Odile Sellick

27

37

8

Weeks

67

George Weeks

William Weeks

29

38

9

Joseph

83

Coral Joseph

Esme Joseph

40

43

JUNIOR TEAM COMPETITION

Place

Name

Points

Name

Race Position

1

24th Reigate Cubs

10

Thomas Baker

Henry Grace

Isaac Shearer

Callum Dunn

Alexander Gumbley

Luca Abellan

Toby Draper

Isaac James

2

2

6

15

23

26

33

34

2

Christ Church

76

Dominic Airey

Amelie Airey

Missing

9

21

46

 

JUNIOR HANDICAP RACE

Place

No

Name

Start

Finish

Race Time

1

504

Harry English

00:10

03:23

03:13

2

515

Oscar Aldred

00:10

03:25

03:15

3

302

Henry Grace

00:00

03:27

03:27

3

305

Thomas Baker

00:00

03:27

03:27

3

505

Oliver Pullen

00:10

03:27

03:17

3

699

Evie Nimako

00:17

03:27

03:10

7

511

Isaac Shearer

00:10

03:32

03:22

8

301

Lucas Ottley

00:00

03:38

03:38

9

410

Bella Mould

00:05

03:39

03:34

10

303

Dominic Airey

00:00

03:40

03:40

11

510

Adam Ellis

00:10

03:42

03:32

11

602

Siby Harmer

00:17

03:42

03:25

11

413

Cameron Wade

00:05

03:42

03:37

14

311

Sebastian Denny

00:00

03:43

03:43

15

610

Elliott Saunders

00:17

03:44

03:27

16

415

Scarlett Nimako

00:05

03:45

03:40

16

401

Callum Dunn

00:05

03:45

03:40

18

513

Mathew Aspinall

00:10

03:46

03:36

18

506

Reece Haria

00:10

03:46

03:36

20

398

Rowan Conrad

00:00

03:47

03:47

21

605

Rory McMillan

00:17

03:48

03:31

22

502

Amelie Airey

00:10

03:53

03:43

23

509

Robin Paulett

00:10

03:57

03:47

24

404

Alexander Gumbley

00:05

04:03

03:58

25

606

Imogen Denny

00:17

04:04

03:47

26

512

Maise-Grace Earl

00:10

04:05

03:55

27

507

Luca Abellan

00:10

04:07

03:57

28

414

Seb Sellick

00:05

04:10

04:05

29

306

Mia Saunders

00:00

04:12

04:12

30

406

George Weeks

00:05

04:13

04:08

31

409

Amber Allbert-Spooner

00:05

04:15

04:10

32

412

George Baker

00:05

04:16

04:11

33

801

Sophie Denny

00:31

04:17

03:46

34

405

Toby Draper

00:05

04:18

04:13

35

407

Isaac James

00:05

04:26

04:21

36

501

Lucy Eddington

00:10

04:27

04:17

37

403

Claudia D'Angelo

00:05

04:28

04:23

38

626

Odile Sellick

00:17

04:29

04:12

39

601

William Weeks

00:17

04:30

04:13

40

408

Archie Maynard

00:05

04:34

04:29

41

604

Coral Joseph

00:17

04:41

04:24

41

603

Sophia English

00:17

04:41

04:24

43

508

Niamh Graham

00:10

04:53

04:43

44

411

Esme Joseph

00:05

04:54

04:49

45

304

Maylie McQueenie

00:00

05:03

05:03

46

514

Daniel Jagtiani

00:10

05:20

05:10

JUNIOR FASTEST TIMES

No

Name

Start

Finish

Race Time

699

Evie Nimako

00:17

03:27

03:10

504

Harry English

00:10

03:23

03:13

515

Oscar Aldred

00:10

03:25

03:15

505

Oliver Pullen

00:10

03:27

03:17

511

Isaac Shearer

00:10

03:32

03:22

602

Siby Harmer

00:17

03:42

03:25

302

Henry Grace

00:00

03:27

03:27

610

Elliott Saunders

00:17

03:44

03:27

305

Thomas Baker

00:00

03:27

03:27

605

Rory McMillan

00:17

03:48

03:31

510

Adam Ellis

00:10

03:42

03:32

410

Bella Mould

00:05

03:39

03:34

506

Reece Haria

00:10

03:46

03:36

513

Mathew Aspinall

00:10

03:46

03:36

413

Cameron Wade

00:05

03:42

03:37

301

Lucas Ottley

00:00

03:38

03:38

401

Callum Dunn

00:05

03:45

03:40

303

Dominic Airey

00:00

03:40

03:40

415

Scarlett Nimako

00:05

03:45

03:40

502

Amelie Airey

00:10

03:53

03:43

311

Sebastian Denny

00:00

03:43

03:43

801

Sophie Denny

00:31

04:17

03:46

606

Imogen Denny

00:17

04:04

03:47

509

Robin Paulett

00:10

03:57

03:47

398

Rowan Conrad

00:00

03:47

03:47

512

Maise-Grace Earl

00:10

04:05

03:55

507

Luca Abellan

00:10

04:07

03:57

404

Alexander Gumbley

00:05

04:03

03:58

414

Seb Sellick

00:05

04:10

04:05

406

George Weeks

00:05

04:13

04:08

409

Amber Allbert-Spooner

00:05

04:15

04:10

412

George Baker

00:05

04:16

04:11

626

Odile Sellick

00:17

04:29

04:12

306

Mia Saunders

00:00

04:12

04:12

601

William Weeks

00:17

04:30

04:13

405

Toby Draper

00:05

04:18

04:13

501

Lucy Eddington

00:10

04:27

04:17

407

Isaac James

00:05

04:26

04:21

403

Claudia D'Angelo

00:05

04:28

04:23

603

Sophia English

00:17

04:41

04:24

604

Coral Joseph

00:17

04:41

04:24

408

Archie Maynard

00:05

04:34

04:29

508

Niamh Graham

00:10

04:53

04:43

411

Esme Joseph

00:05

04:54

04:49

304

Maylie McQueenie

00:00

05:03

05:03

514

Daniel Jagtiani

00:10

05:20

05:10

WALK COMPETITION

Place

Name

Estimate

Actual

Difference

1

The Fenns

1:29:00

1:29:33

0:33

2

Two Bulls

1:35:00

1:34:18

0:42

3

On my own

57:00

58:02

1:02

4

Blevans

1:39:45

1:38:11

1:34

5

WI Easter Bunnies

1:30:00

1:27:44

2:16

6

WI Speedy Pins

1:40:00

1:33:16

6:44

SENIOR TEAM COMPETITION

Place

Name

Points

Name

Race Position

1

Cunning Stunts

35

Djarrow Chilmantrey

Paul Green

Max Marsh

4

9

22

2

Christ Church

52

Nicole Airey

Martin Airey

Missing

1

13

38

3

Nutfield Running Ladies

72

Lauren Owen

Rebecca Harper

Missing

15

19

38

4

Bramble Kings

82

Nicholas Wade

Phil Morgan

Joanne Gaywood

21

30

31

SENIOR FAMILY COMPETITION

Place

Name

Points

Name

Race Position

1

Airey

14

Nicole Airey

Martin Airey

1

13

2

Graham

33

Rob Graham

Naomi Graham

14

19

3

Arnold

45

Damian Arnold

Charlotte Arnold

11

34

4

Setters

49

Andy Setters

Rob Setters

24

25

5

Earl

51

Philip Earl

Amanda Earl

15

36

FUN RUN

Place

No

Name

Race Time

1

103

Graham Denny

35:10

2

105

Ali Howell

36:20

3

102

Andy Knight

36:21

4

104

Dave Green

37:18

5

101

Michael Hill

37:25

6

107

Nik Haria

38:00

7

106

Nicky Worsley

40:46

 

SENIOR HANDICAP RACE

Place

No

Name

Start

Finish

Race Time

1

510

Nicole Airey

08:48

44:15

35:27

2

530

Gareth Rees

13:48

45:20

31:32

3

531

Lee Savage

13:48

45:39

31:51

4

534

Djarrow Chilmantrey

13:48

45:40

31:52

5

536

Duncan Mallison

16:23

46:23

30:00

6

600

Samuel Green

09:25

46:43

37:18

7

523

Maddy Pullen

12:48

47:48

35:00

8

511

Rosalind Walker

08:48

47:55

39:07

9

539

Paul Green

17:22

49:00

31:38

10

541

Graeme MacLean

19:10

49:01

29:51

11

522

Damian Arnold

12:33

49:48

37:15

12

527

Simon Pickett

13:48

50:10

36:22

13

540

Martin Airey

18:15

50:22

32:07

14

513

Rob Graham

09:33

50:29

40:56

15

520

Philip Earl

11:48

50:33

38:45

15

503

Lauren Owen

05:03

50:33

45:30

17

505

Layla Wilkinson

07:25

51:08

43:43

18

512

Laura Ottley

08:48

51:16

42:28

19

514

Rebecca Harper

09:59

51:18

41:19

19

504

Naomi Graham

06:05

51:18

45:13

21

538

Nicholas Wade

17:01

51:23

34:22

22

533

Max Marsh

13:48

51:33

37:45

23

502

James Taylor

03:03

51:56

48:53

24

542

Andy Setters

19:10

52:22

33:12

25

537

Rob Setters

16:23

52:24

36:01

25

535

Greg Chudleigh

14:51

52:24

37:33

27

518

Martin Howell

11:48

52:36

40:48

28

525

Gemma Morley

12:48

53:02

40:14

29

529

Cormac Murphy

13:48

53:12

39:24

30

517

Phil  Morgan

11:26

53:14

41:48

31

507

Joanne Gaywood

08:16

54:06

45:50

32

515

Heather Kane

10:35

54:33

43:58

33

501

Ken Sheppard

00:00

55:23

55:23

34

524

Charlotte Arnold

12:48

56:33

43:45

35

526

Mark Dunn

13:18

01:00:00

46:42

36

509

Amanda Earl

08:48

01:01:00

52:12

37

521

Keith Edwards

11:48

01:05:58

54:10

 

SENIOR FASTEST TIMES

No

Name

Start

Finish

Race Time

541

Graeme MacLean

19:10

49:01

29:51

536

Duncan Mallison

16:23

46:23

30:00

530

Gareth Rees

13:48

45:20

31:32

539

Paul Green

17:22

49:00

31:38

531

Lee Savage

13:48

45:39

31:51

534

Djarrow Chilmantrey

13:48

45:40

31:52

540

Martin Airey

18:15

50:22

32:07

542

Andy Setters

19:10

52:22

33:12

538

Nicholas Wade

17:01

51:23

34:22

523

Maddy Pullen

12:48

47:48

35:00

510

Nicole Airey

08:48

44:15

35:27

537

Rob Setters

16:23

52:24

36:01

527

Simon Pickett

13:48

50:10

36:22

522

Damian Arnold

12:33

49:48

37:15

600

Samuel Green

09:25

46:43

37:18

535

Greg Chudleigh

14:51

52:24

37:33

533

Max Marsh

13:48

51:33

37:45

520

Philip Earl

11:48

50:33

38:45

511

Rosalind Walker

08:48

47:55

39:07

529

Cormac Murphy

13:48

53:12

39:24

525

Gemma Morley

12:48

53:02

40:14

518

Martin Howell

11:48

52:36

40:48

513

Rob Graham

09:33

50:29

40:56

514

Rebecca Harper

09:59

51:18

41:19

517

Phil  Morgan

11:26

53:14

41:48

512

Laura Ottley

08:48

51:16

42:28

505

Layla Wilkinson

07:25

51:08

43:43

524

Charlotte Arnold

12:48

56:33

43:45

515

Heather Kane

10:35

54:33

43:58

504

Naomi Graham

06:05

51:18

45:13

503

Lauren Owen

05:03

50:33

45:30

507

Joanne Gaywood

08:16

54:06

45:50

526

Mark Dunn

13:18

01:00:00

46:42

502

James Taylor

03:03

51:56

48:53

509

Amanda Earl

08:48

01:01:00

52:12

521

Keith Edwards

11:48

01:05:58

54:10

501

Ken Sheppard

00:00

55:23

55:23